O orientacji sportowej

Orientacja Sportowa – to sport dla wszystkich. Łączy w sobie aktywność fizyczną z wysiłkiem intelektualnym. Podczas zawodów masz kontakt z naturą, a każdy ze startów jest niepowtarzalny. Aby wygrywać należy szybko biec, szybko myśleć i szybko nawigować, a wszystko to robić jednocześnie…

Dla początkujących zawodników to świetne połączenie wyzwania intelektualnego i fizycznego. Każdy trening
i udział w zawodach przynosi kolejne bezcenne doświadczenia.

Stajesz na starcie i dostajesz mapę z trasą. Twoim zadaniem jest pokonać ją jak najszybciej, a widzisz ją po raz pierwszy. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Masz kompas i mapę… Biegniesz i nawigujesz, wybór wariantów i trasy zależy wyłącznie od Ciebie. Obecność na punktach potwierdzasz za pomocą elektronicznego chipa. Dowolność wariantów i ich realizacja stanowi istotę tego sportu.

Orientacja Sportowa nie ma ograniczeń. Trenują ją dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak i starsi. Jest sportem rodzinnym, który na całym świecie uprawia setki tysięcy ludzi. Rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Europy i Polski.

W Polsce zarejstrowanych jest setka klubów i tysiące zawodników. Możesz stać sie jednym z nich. Jeśli chcesz się spróbować przyjdź na nasz trening.

Zobacz jak to wygląda!